powered by Agones.gr (Στοιχημα)
Powered By Blogger
English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

Γερμανία-Αγγλία 4-1

Με το απόλυτο διαιτητικό λάθος του Μουντιάλ ολοκληρώθηκε η παραδοσιακή αναμέτρηση Γερμανία - Αγγλία (4-1). Οι Γερμανοί πέρασαν στους 8 και οι Αγγλοι φωνάζουν για το γκολ του Λάμπαρντ που δεν μέτρησε ποτέ. Τουλάχιστον είχε μετρήσει το γκολ του Τζεφ Χαρστ στον τελικό του '66...

Γερμανία-Αγγλία
5' Αδράνεια της Αγγλικής άμυνας, ο Οζίλ βγήκε τετ-α-τετ με τον Τζέιμς, απο πλάγια θέση δεξιά, αλλά ο τερματοφύλακας της Πόρτσμουθ απέκρουσε σε κόρνερ.
17' Σουτ του Κεντίρα, έξω απο την περιοχή, η μπάλα κατέληξε αρκετά μέτρα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Τζέιμς.
20' ΓΚΟΛ: Βολέ του Νόιερ, τρομερή αδράνεια απο τον Τέρι, ο οποίος δεν ακολουθεί την μπάλα. Ο Άπσον δεν προλαβαίνει τον Κλόζε, που κάνει το 1-0.
24' Μακρινό σουτ του Μπάρι, ο Νόιερ μπλόκαρε εύκολα.
30' Ο Κλόζε εκμεταλλεύεται ακόμη μία αδράνεια απο τον Τέρι, όμως ο Τζέιμς απέκρουσε καταπληκτικά.
32' ΓΚΟΛ. Καταπληκτικό διαγώνιο σουτ του Ποντόλσκι, 2-0.
35' Σέντρα του Μίλνερ απο δεξιά, ο Λάμπαρντ έκανε την προβολή, αλλά ο Λαμ πρόλαβε να διώξει πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα.
37' ΓΚΟΛ. Σέντρα του Τζέραρντ κεφαλιά του Άπσον, 2-1.
38' Τράγικό λάθος του διαιτητή: Η μπάλα στην "λόμπα" του Λάμπαρντ έχει μπει μισό μέτρα μέσα απο την γραμμή, αλλά ο διαιτητής Λαριόντα δεν δείχνει τη σέντρα.
39' Μακρινό σουτ του Ποντόλσκι, η μπάλα περνάει δίπλα απο αριστερό δοκάρι του Τζέιμς.
49' Διαγώνιο σουτ του Τζέραρντ, απο το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ.
52' Απευθείας εκτέλεση φάουλ απο τα 40 μέτρα, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Νόιερ και απομακρύνθηκε.
60' Σουτ του Μίλερ, απο το ύψος της μεγάλης περιοχής όμως η μπάλα πέρασε άουτ.
63' Καταπληκτικό μακρινό σουτ του Σβάινσταϊγκέρ, η μπάλα πέρασε δίπλα απο το δεξί δοκάρι του Τζέιμς.
67' ΓΚΟΛ. Αντεπίθεση της Γερμανίας, με την μπάλα να καταλήγει στον Μίλερ, ο οποίος με δυνατό σουτ νικά τον Τζέιμς και κάνει το 3-1.
69' Σουτ του Μίλερ, απο το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ.
70' ΓΚΟΛ. Ο Οζίλ νικάει πανηγυρικά τον Μπάρι στο σπριντ της αντεπίθεσης και την κατάλληλη στιγμή πασάρει για τον Μίλερ, ο οποίος με κενό τέρμα κάνει το 4-1.
81' Πάσα του Ρούνεϊ για τον Τζέραρντ, το σουτ του οποίου απέκρουσε καταπληκτικά ο Νόιερ.
--------------------------------------------------------------------------------
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Χόρχε Λαριόντα